Næste auktion over samtidskunst løber af stablen 13. oktober. Værkerne på auktionen kan opleves i vores afdelinger i både Aarhus og Københavns Nordhavn frem til auktionsdagen.

Hvis du gerne vil sælge samtidskunst på auktion, er du naturligvis altid velkommen til at få en uforpligtende vurdering ved at kontakte os direkte – du finder vores kontaktoplysninger herunder. Du kan naturligvis også indsende fotos af værkerne via vores onlinevurderingsservice, som er åben døgnet rundt.

Frederik Næblerød: Komposition. Sign. på bagsiden Frederik Næblerød, 2012. Olie på lærred.

Læs mere om samtidsfotografiet, som det hotteste samlerobjekt lige nu i artiklen “#Firstmoverpåfotografi”.

Kontakt os